Kitose erdvėse pažintis su policininko profesija

IMG20240516112851

Kitose erdvėse pažintis su policininko profesija

2024-05-16 Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) su policijos pareigūno profesija susipažino Šiaulių Universiteto gimnazijos I-III klasių mokiniai. Šiaulių Policijos bendruomenės pareigūnas Romas Stašauskis organizavo viktoriną ir papasakojo apie pareigūno profesiją!

Štai, ką pravartu žinoti, renkantis policininko profesiją:

Policijos pareigūnu galima tapti keliais būdais: baigiant pirminį profesinį mokymą Lietuvos policijos mokykloje (LPM), įvadinio mokymo kursus LPM, bakalauro studijas Mykolo Romerio universitete (MRU).

Konkursinį balą sudaro lietuvių kalbos egzaminas (mokyklinis ar valstybinis), matematika, istorija ir užsienio kalba (gali būti ir metiniai pažymiai).

Lietuvos policijos mokykla randasi Kauno rajone, Mastaičiuose ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademija Kaune.

Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijoje pasirinktos bakalauro studijos yra mokamos. Tiek pirminis profesinis mokymas, tiek įvadinio mokymo kursai LPM yra nemokami.

Teisės ir policijos veiklos bakalauro nuolatinės studijos trunka 3,5 metų. Baigus suteikiamas teisės bakalauro laipsnis. Šių studijų absolventai įsipareigoja ištarnauti vidaus tarnyboje ne mažiau kaip 5 metus.

Stipendijos dydis priklauso nuo mokymosi rezultatų. Nuo 2024 metų stipendijos dydis yra nuo 183,15 e. iki 284,90 e.

Dabar, norint mokytis LPM, užtenka B kategorijos vairuotojo pažymėjimo, kurį privaloma pateikti iki registracijos į atranką. O mokantis MRU, B kategorijos vairuotojo pažymėjimą reikia įgyti iki studijų pabaigos.

Gyvenimas LPM bendrabutyje nieko nekainuoja.

Šiuo metu, visi baigiantys policijos mokymo kursą (nesvarbu LPM ar MRU) turi garantuotą darbo vietą.

Pareigūnas, tarnybos vietovėje neturintis nuosavo būsto, gali būti aprūpintas tarnybiniu būstu. Kitu atveju, pareigūnas gali gauti nustatyto dydžio „butpinigius“ (Šiauliuose – kiek daugiau nei 300 e.). Būstu apsirūpinę pareigūnai gali teikti prašymą kompensuoti važiavimo į tarnybos vietą išlaidas. Būsto paskolos kompensacija šiuo metu nėra taikoma, tačiau apie tai yra svarstoma.

Nuomojantis butą Šiaulių mieste ar rajone galima gauti iki 7,3 bazinės socialinės išmokos (BSI*). Šis dydis didinamas 15% per mėnesį už vieną kartu su pareigūnu gyvenantį šeimos narį, tačiau ne daugiau kaip 40% už visus šeimos narius.

Pareigūnams kasmetinių atostogų trukmė nustatoma atsižvelgiant į pareigūnų vidaus tarnybos stažą: iki 5 metų – 22 darbo dienos, nuo 5 iki 10 metų – 25 darbo dienos, nuo 10 iki 15 metų – 29 darbo dienos, nuo 15 iki 20 metų – 33 darbo dienos, daugiau kaip 20 metų – 37 darbo dienos.

Šiaulių Policijos bendruomenės pareigūnas Romas Stašauskis geriausiai atsakiusiems į viktorinos klausimus gimnazistams įteikė atminimo dovanėles ir pakvietė rinktis policininko profesiją.

Nuoroda: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0qQH12Cps8MXHrY7tUpQd7uwgEN1vYsjNdXK7YiDfgwR8HXVshQLt9mrDXrZCUL84l&id=100064720624902