Biblioteka

Biblioteka

Renginiai. Erdvė saviraiškai

2024-10-08 „Tarmių lobynai“

2024-05-28 „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

2024-05-19 Edukacinė veikla bibliotekoje „Skaitykis su knygomis“

2024-05-16 Pažintis su policininko profesija

2024-05-03 Paroda. Minime spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

2024-05-02 Paroda mamos dienai

2024-04-30 100 dalykų, dėl kurių myliu savo mamą

2024-04-15 Dienos paroda „Pasaulis švenčia kultūros dieną“

2024-03-27 Paroda Tarptautinei teatro dienai paminėti

2024-03-27 Švęskime narystės ES ir NATO 20-metį

2024-03-21 POETINIS KOLIAŽAS „Gimtoji kalba – mūsų turtas“

2024-03-21 Bibliotekininkas jau seniai nebėra tik knygų tylos saugotojas

2024-03-06 Integruota pamoka Teorija-praktikumas „Dizainerio specialybė. Pakuotės dizainas. Konditerijos gaminiai

2024-03-04 Kūrybinis edukacinis užsiėmimas

2024-02-29 Pamokos kitose erdvėse „Medijų raštingumas“

2024-02-27 LRT skelbia skaitymo maratoną – rinks 10 milijonų perskaitytų puslapių

2024-02-14 Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

2024-02-13 Knyga neįkainojamas turtas

Knygų Kalėdos 2023 m.

Su gimtadieniu, Mokykla, mes visi esame tavo dalis!

I-IV klasių mokiniai per visą spalio – mokyklų bibliotekų – mėnesį iliustravo patikusias knygas, piešė įdomiausius perskaitytos knygos personažus, rašė kilusias mintis apie knygas, kūrė sveikinimus ir linkėjimus 40 metų jubiliejaus proga gimnazijai ir bibliotekai. Kadangi gimnazijos simbolis yra ąžuolo gilė, pasirinkti ir netradiciniai popieriaus lapai – gilių bei ąžuolo lapų trafaretai, kurių į ilgiausią knygos skirtuką buvo surišta net 200 vienetų.
Mėginome pasiekti ilgiausio knygos skirtuko rekordą. Skirtukas nusidriekė nuo mokyklos I aukšto fojė laiptais į viršų iki pat mokyklos bibliotekos.
Kol bus tokių aktyvių ir kūrybiškų mokinių, mokykla klestės!

Naujienos

2024-10-02 „Kūryba – ramybės oazė“

2024-09-24 Europos kalbų dieną švęskime kartu

2024-09-06 Šiaulių universitetinės gimnazijos akcijos „MES RUŠIUOJAM“ metu gautos knygos iš UAB „Atliekų tvarkymo centro” 

2024-04-24 „Metų knygos rinkimai 2023“ nominantai

2024-04-18 Mokytojos Linos Jankauskienės dovana bibliotekai „Ir tada jie išplaukė“

2024-04-10 Knygų serija „Ilarija Lietuvoje“ ir ŠUG bibliotekoje

2024-04-10 Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų klubo dovana gimnazijai

2024-04-10 Šiaulių savivaldybės švietimo skyriaus dovana B.Gajausko „Gulago saulėlydis“ I dalis

2024-04-02 Kur stoti, kuo būti 2024?

2024-03-16 Knygnešio diena

2024-03-07 Leidyklos „Hubris“ dovana mokyklai

2024-03-04 Mantas Adomėnas. Moneta & labirintas I

2024-02-27 Direktorės Ingos Žemaitienės dovana gimnazijai

2024-02-22 Knygų mugė 2024

Mokyklos bibliotekos naujienos. Skaitiniai sveikatai stiprinti

Šiaulių universitetinės gimnazijos bibliotekoje 2024 metais galite skaityti šiuos periodinius leidinius:

1. Psichologija Tau
2. National Geographic
3. Iliustruotasis mokslas
4. Literatūra ir menas
5. Kur stoti‘ 2023

Michalo Tambako knyga „Kaip ilgai ir sveikai gyventi“.

Vilnius, 2022.

Tais atvejais, kai nepadeda tradicinė medicina, reikia nepamiršti, kad yra ir natūraliojo gydymo metodų, kurie gali būti labai veiksmingi.

Apie autorių:

Habilituotas daktaras M. Tombakas yra baigęs Maskvos universiteto Biologijos ir chemijos fakultetą. JAV ir Rusijos hipnozės ir bioenergoterapijos mokyklos absolventas. Parašė keletą knygų apie sveikatą ir gydymą. Priklauso natūraliųjų gydymo metodų pasaulio specialistų elitui.

Pasigaminkite neužmirštuolę patys

Mieli Šiaulių universitetinės gimnazijos bendruomenės nariai,
1991 m. sausio 13 d. Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės, ryžto ir vilties kupini Lietuvos žmonės stojo prieš agresorių. Tąnakt 14 iš jų – tuščiomis rankomis, su giesmėmis ir malda stojusių prieš tankus ir automatus – žuvo, buvo šimtai sužeistų.
Prisiminkime, kodėl esame laisvi ir pagerbkime žuvusiųjų už laisvę atminimą, prie širdies įsisekdami neužmirštuolės žiedą.

Sausio 13-ajai atminti simbolis, neužmirštuolė, gali būti pagaminta savo pačių rankomis ir nereikia naujų dalykų – puikiai tinka turimos medžiagos. Pateikiami keli variantai.
Nuorodose rasite pateiktus vizualus arba galite atvykti atsispausdinti į mokyklos biblioteką sausio 11 dieną:

https://www.mf.vu.lt/apie-mf/naujienos/33-bendros-naujienos/3038-sausio-13-oji-prisiminkime-kodel-esame-laisvi

https://jkc.lt/naujiena/?id=269

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000253008/pasigaminkite-neuzmirstuole-patys-tam-puikiai-tiks-namie-turimos-medziagos

Bibliotekoje turime dvi naujas 2022 metų leidimo knygas: viena jų – N. Grigutytės ir kt. „Prekybos žmonėmis ir jų išnaudojimo prevencija“. Tai metodinė medžiaga skirta bendrojo ugdymo mokyklų klasių vadovų, kuratorių, švietimo pagalbos specialistų bei mokytojų darbui su įvairaus amžiaus vaikais. Leidinys parengtas įgyvendinant Nacionalinės švietimo agentūros ES projektą „Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“.
Knygoje metodinė medžiaga sudaryta iš trijų skyrių. Pirmajame skyriuje pateikiamas trumpas temos terminų žodynėlis ir teorinis įvadas apie šiuolaikinės vergovės sampratą. Ypatingas dėmesys skiriamas prekybos vaikais ir vaikų išnaudojimo atvejams.
Antrasis skyrius skirtas prekybos žmonėmis intervencijai mokykloje. Pateikiama informacija, kaip atpažinti rizikos veiksnius, tinkamai reaguoti bei teikti pagalbą. Šiame skyriuje rasite rekomenduojamos literatūros ir naudingų nuorodų sąrašą bei informaciją apie pagalbos šaltinius skirtingose šalyse.
Trečiajame skyriuje pateikiami prevencinių užsiėmimų, pritaikytų pagal amžių mokiniams nuo pirmos iki dvyliktos klasės, kurie gali būti naudojami ugdymo proceso (integruotos pamokos) metu arba vedant klasės valandėles, pavydžiai.
Šioje metodinėje medžiagoje pateikiamos ir nagrinėjamos realios situacijos, su kuriomis savo darbe susidūrė ir tebesusiduria viešosios įstaigos „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centras“ specialistai.
Šios metodinės medžiagos autorės džiaugiasi, jog mūsų šalies švietimo sistemoje yra apsispręsta kreipti patį didžiausią dėmesį į prekybos žmonėmis nusikaltimo atpažinimą, geresnį supratimą, pagalbos aukoms teikimą. Mokyklos vaidmuo ir įnašas čia – neįkainojami.

Antroji knyga – Whitney H. Rapp ir kt. „Universalaus dizaino mokymuisi taikymas praktikoje. 100 mokymo metodų visiems mokiniams“. Leidinys išverstas, adaptuotas ir išleistas įgyvendinant projektą „Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“.
Universalaus dizaino mokymuisi tikslas – dirbant įtraukioje klasėje, atliepti visų joje besimokančių mokinių poreikius. Jis leidžia atsakyti į pedagogams itin rūpimą klausimą – kaip sukurti geriausias sąlygas klasėje kiekvienam mokiniui ugdytis savo potencialą ir siekti asmeninės pažangos. Ši knyga padeda suprasti, kaip kurti mokiniams palankius ugdymosi procesus ir aplinkas.
Autorė pateikia 100 mokymo metodų – konkrečių pavyzdžių ir pratimų, padedančių kūrybiškai, veiksmingai ir atsakingai naudoti turimus resursus ir ugdymo veikloje ieškoti naujų mokinių ugdymosi potencialą aktyvinančių priemonių ir resursų. Čia galima rasti ir naudoti sudominimo, turinio, rezultatų pateikimo ir vertinimo metodų naudojimo pavyzdžių.
Įgyta autorės patirtis sustiprino įsitikinimą, kad mokytis gali visi vaikai ir kad visi vaikai turėtų mokytis įtraukioje aplinkoje.
Ši knyga gali tapti kiekvieno mokytojo stalo knyga, ugdant įvairių gebėjimų ir poreikių turinčius mokinius, realizuojant ugdymo paradigmą „mokykla – visiems ir kiekvienam“, paremtą šiuolaikinės įtraukios didaktikos principais.

DAIKTŲ BIBLIOTEKA

Suaugusiems ir vaikams

„Daiktų biblioteka“ – tai pirmoji tokia analogų Lietuvoje neturinti paslauga vaikams ir suaugusiesiems, kurią pradeda teikti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Skaitytojo pažymėjimą turintys pilnamečiai bibliotekos vartotojai gali nemokamai skolintis ne tik knygas, bet ir įvairius daiktus, tokius kaip skaitmeninis mikroskopas, teleskopas, termovizorius, studijiniai būgnai, gitara, virtualios realybės akiniai, veiksmo kamera, oro taršos matuoklis, edukaciniai žaidimai vaikams ir dar daug visko!

„Daiktų biblioteka“ – į biblioteką gali ateiti ne tik knygų!

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. Prie iniciatyvos prisideda ir būrys kitų socialiai atsakingų, draugiškų verslų, kurių dovanoti daiktai artimiausiu laikotarpiu taip pat papildys skolinamų daiktų sąrašą.

Plačiau: https://savb.lt/lt/be-kategorijos/daiktu-biblioteka/

NERANDI KNYGOS ARTIMIAUSIOJE BIBLIOTEKOJE?

Atnaujintas tarpbibliotekinio abonemento funkcionalumas

Informuojame, kad nuo lapkričio 13 d. Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) portale www.ibiblioteka.lt pradėjo veikti atnaujintos TBA-S funkcijos, leidžiančios skaitytojams savarankiškai užsisakyti norimą leidinį iš kitos bibliotekos, jeigu jo nėra arba jis užimtas bibliotekoje (-ose), kurioje (-iose) skaitytojas yra registruotas. Instrukcija, kaip naudotis paslauga: https://savb.lt/wp-content/uploads/2023/11/TBA-S-instrukcija-skaitytojui_p-1.pdf.

Nuo šiol užsisakyti norimą leidinį iš kitos bibliotekos portale www.ibiblioteka.lt tampa dar patogiau. Lietuva – viena didelė biblioteka!

Šiaulių universitetinės gimnazijos biblioteka pasipildė naujomis knygomis:
„Lietuvos Respublikos Seimas“. Vilnius, 2020.
„1001 diena, kuri pakeitė pasaulį“. Naujoji Rosma, 2016.

Tai dovanos mokyklai 40 metų jubiliejaus proga.
Leidinyje „Lietuvos Respublikos Seimas“ pateikiama iliustruota parlamentarizmo Lietuvoje apžvalga, atspindinti įstatymų leidžiamosios institucijos raidą nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų iki šių dienų.
Apžvelgiami reikšmingiausi parlamentarizmo istorijos įvykiai, svarbiausi Seimo sprendimai, padarę įtakos šalies politiniam, ekonominiam ir kultūriniam gyvenimui. Aptariama Seimo struktūra, Lietuvos įsitvirtinimas tarptautinėse organizacijose ir bendradarbiavimas su kitų valstybių parlamentais.
Skaitytojai supažindinami su Seime vykstančiais renginiais, parlamentarizmo ir valstybingumo sukakčių minėjimais. Taip pat pristatomas Seimo pastatų kompleksas, interjero detalės.
Leidinį parengė Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamentas.
Leidinio tekstai parengti remiantis istorine medžiaga, dokumentais, Seimo posėdžių stenogramomis, Seimo interneto svetainėje pateikiama informacija.
Trumpai apie knygą „1001 diena, kuri pakeitė pasaulį“. Kasdien, visada ir visur pasaulyje kažkas vyksta. Žmonės perka ir parduoda, stato ir griauna, kaunasi ir derasi, gyvena ir miršta – kiekvienas veiksmas jau yra įvykis. Dažniausiai nepastebimai, tačiau kartais ir dramatiškai, pasaulis po truputį keičiasi.
„1001 diena, kuri pakeitė pasaulį“ – tai vaizdingas šių sunkių dramų rinkinys. Pasakojimai prasideda nuo pradžių pradžios – dar prieš istorijos atsiradimą, prieš pasaulio sukūrimą – ir veda į XXI amžių. Straipsniai apima visą pasaulį. Jie pasakoja ir apie pačius reikšmingiausius įvykius, ir apie gana abejotinus, kurie surado būdų įsiskverbti į žmonių sąmonę ir čia pasiliko.
Šioje knygoje rasite tūkstantį ir vieną datą – tai ir bus „didžiojo paveikslo“ detalės. Tas paveikslas jokiu būdu nėra vienodas ir išbaigtas – jis panašesnis ne į įrėmintą, aliejiniais dažais tapytą paveikslą, o į piešinėlį , kurio taškus reikia sujungti. Tačiau jo forma aiški, todėl jei norėsite sujungti taškelius ir pabaigti piešinį, galėsite susidaryti vaizdą, kaip pasikeitė pasaulis (nors atsakymo į klausimą „kodėl“ nerasite). O jeigu dar pajusite norą sužinoti daugiau detalių apie jus sužavėjusį įvykį, tai reikš, kad ši knyga gerai atliko savo funkciją.
Istorija – tai dialogas, kurio dalyviai esame visi: rašytojai, skaitytojai, mokytojai, piliečiai. Apie visus istorijos faktus galima diskutuoti. Taigi, diskutuokime ir mes.

Periodika

Vaikams, tėvams ir mokytojams

Privalomų ir rekomenduojamų knygų sąrašas 11-12 kl. 2023 m.

Privalomų ir rekomenduojamų knygų sąrašas 9-10 kl. 2023 m.

Atnaujinti „Teminiai literatūros sąrašai“ 2023 m.

Dovanotų knygų sąrašas 2023 m.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdos“

konkursas „Meduolinė biblioteka“

2023-11-27

Atskuba pačios gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdos, kuomet viskas pakvimpa meduoliais ir eglių sakais, viskas prisipildo šilumos, jaukumo, meilės ir artumo…

Lietuvos bibliotekininkų draugija bendruomenės narius telkia bendrai akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdos“ veiklai ir skelbia „Meduolinės bibliotekos“ konkursą.

LBD skyrius, bibliotekų kolektyvus, bibliotekų lankytojus, pavienius asmenis kviečia nuo 2023 m. gruodžio 4 d. iki 2024 m. sausio 5 d. sukurti meduolinį bibliotekos pastato modelį arba meduolinį kūrinį kalėdine tematika.

Raginu Kalėdų laukimą išgyventi kūrybiškai dalyvaujant LBD skelbiamame „Meduolinės bibliotekos“ konkurse.

Vienas konkurso dalyvis (kolektyvinis arba individualus) gali konkursui pristatyti vieną kūrinį.
„Meduolinės bibliotekos“ ir jo kūrimo proceso nuotraukas (ne mažiau 5 vnt.) arba kūrimo proceso video įrašą siųskite ŠUG bibliotekininkei (adresu: salvija.zakiene@sugimnazija.lt) iki 2024 m. sausio 7 d., užrašę kūrinio pavadinimą, dalyvius, kūrimo datą ir vietą.

Bus vertinama – bendruomenės įtraukimas, kūrybiškumas (idėja ir jos išpildymas), bibliotekos modelio atitikimas realiai bibliotekai.

Nugalėtojai bus paskelbti LBD svetainėje (https://www.lbd.lt) iki 2024 m. sausio 17 d. bei apdovanoti LBD įsteigtu prizu.

Apie ketinimą dalyvauti galite informuoti jau dabar nurodytu e. paštu arba atvykę į biblioteką.

Konkurso „Meduolinė biblioteka“ nuostatus rasite https://www.lbd.lt/lietuvos-bibliotekininku-draugijos-akcijos-biblioteku-knygu-kaledos-konkursas-meduoline-biblioteka/

Pasitikime Kalėdas kūrybiškai,
bibliotekininkė Salvija

1. Bibliotekų bendruomenei skirtą konkursą „Meduolinė biblioteka“ (toliau – Konkursas), kaip akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdos“ renginį, organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija (toliau – LBD).
2. Konkurso tikslas – sutelkti bendruomenės narius bendrai akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdos“ veiklai.
3. Konkurse gali dalyvauti LBD skyriai, bibliotekų kolektyvai, bibliotekų lankytojai, pavieniai asmenys (toliau – Konkurso dalyvis).
4. Konkurso objektas – Konkurso dalyvio sukurtas meduolinis bibliotekos pastato modelis arba meduolinis kūrinys kalėdine tematika (toliau – Kūrinys).
5. Konkursas vyksta nuo 2023 m. gruodžio 4 d. – 2024 m. sausio 5 d. (imtinai).
6. Vienas Konkurso dalyvis (kolektyvinis arba individualus) gali konkursui pristatyti vieną Kūrinį.
7. Konkursui pasibaigus Konkurso dalyvis elektroniniu paštu lbd.sekretore@gmail.com pateikia informaciją pagal žemiau nurodytus punktus:
7.1. Kūrinio ir jo kūrimo proceso nuotraukas (ne mažiau 5 vnt.) arba kūrimo proceso video įrašą.
7.2. Kūrinio aprašą: pavadinimą, dalyvius, kūrimo datą, vietą.
7.3. Informacija pateikiama iki 2024 m. sausio 10 d. (imtinai)
8. Kūrinio vertinimo kriterijai:
8.1. Bendruomenės įtraukimas.
8.2. Kūrybiškumas (idėja ir jos išpildymas).
8.3. Bibliotekos modelio atitikimas realiai bibliotekai.
9. Kūrinių vertinimui LBD Taryba sudaro komisiją. Komisija sudaroma iš LBD Tarybos narių.
10. Komisija išrenka tris nugalėtojus:
10.1. gražiausią kūrinį;
10.2. gražiausią meduolinę biblioteką;
10.3. smagiausią procesą.
11. Nugalėtojus komisija paskelbia iki 2024 m. sausio 17 d. LBD svetainėje (https://www.lbd.lt) ir Facebook paskyroje (https://www.facebook.com/Lietuvosbibliotekininkudraugija/).
12. Atsiuntę Kūrinį vertinimui, Konkurso dalyviai sutinka, kad jų pateikta medžiaga (aprašymas, fotografijos, video medžiaga), taip pat ir Kūrinio autorių vardai, pavardės, bibliotekos pavadinimas, būtų viešinama LBD komunikacijos kanalais, pristatoma LBD interneto svetainėje, LBD Facebook paskyroje, žiniasklaidoje ir kitais komunikacijos kanalais.
13. Atsiuntę Kūrinį vertinimui, Konkurso dalyviai užtikrina, kad vaizdo medžiagoje ar nuotraukose vaizduojami asmenys sutinka, kad jų atvaizdai būtų viešinami LBD interneto svetainėje, LBD Facebook paskyroje, pasidalinama medžiaga kitais komunikacijos apie Konkursą kanalais.
14. Nugalėtojai apdovanojami LBD įsteigtu prizu.

Plačiau: https://www.lbd.lt/lietuvos-bibliotekininku-draugijos-akcijos-biblioteku-knygu-kaledos-konkursas-meduoline-biblioteka/

Skaitymas yra vienas didžiausių malonumų.

Garsių žmonių išsakytos citatos apie knygas ir literatūrą:

Davidas Bowie: „Jei aš vėl būčiau jaunas ir ieškojau prasmės gyvenime, tai daryčiau skaitydamas“.
Maksimas Gorkis: „Išauklėti kultūringą žmogų padeda dvi jėgos: menas ir mokslas. Abi šios jėgos susijungia knygose“.
Levas Tolstojus: „Neverta visko skaityti, skaityti reikia tik tai, kas atsako į sieloje kilusius klausimus“.

Apie

Gimnazijos biblioteka švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia technine ir informacine baze, žmogiškaisiais resursais ir geru psichologiniu mikroklimatu, teikia edukacines, informacines, kultūrines paslaugas mokyklos bendruomenei.
Biblioteka – vartai į žinių, kūrybiškumo, saviraiškos pasaulį. Biblioteka nuo pat mokyklos atidarymo 1983 metais yra ketvirtoje mokyklos vietoje. Keitėsi bibliotekos fondas, aplinka, modernėjo kompiuterinė įranga, o kartu su visais pokyčiais kito ir bibliotekos funkcijos, darbo pobūdis, bet visada išliko svarbiausia nuostata – būti kartu su visais, padėti įvairiose situacijose, dalyvauti ugdymo procese. Patiko perskaityti penki žymaus indų bibliotekininko ir dokumentalisto Š.R. Ranganatano dėsniai, kuriais galima būtų vadovautis:

Knygos turi būti naudojamos.
Kiekvienam skaitytojui – jo knygą.
Kiekvienai knygai – jos skaitytoją.
Taupyti skaitytojo laiką.

Biblioteka – kintantis organizmas

Bibliotekoje – skaitykloje galima naudotis kompiuteriais ir internetu, ieškoti informacijos, ruoštis pamokoms. Skaitytojai konsultuojami informacijos paieškos klausimais. Čia rengiamos parodos, skirtos atmintinoms dienoms, šventėms ir asmenybėms paminėti.

Mokyklos bibliotekoje įdiegta ir naudojama mokyklų bibliotekų kompiuterinė programa – BIBLIO.

Skaitykla – tai erdvė mokymui(-si), diskusijoms, technologijoms bei kūrybinėms laboratorijoms.

Kviečiame naudotis:

• dalykine literatūra,
• enciklopedijomis,
• žodynais,
• žinynais,
• skaitmeninėmis laikmenomis,
• laikraščiais bei žurnalais,
• kompiuteriu,
• nemokamu internetu,
• kopijavimo paslauga,
• spausdinimo paslauga,
• knygų parodomis.

Abonementas – tai erdvė skaitymui, atradimui, pokalbiams.

Čia grožinės literatūros namai:

• jaunimo literatūra,
• programinė literatūra,
• lietuvių literatūros fondas,
• užsienio autorių literatūra,
• knygų parodos bei pristatymai.

Darbo laikas

Savaitės dienos Darbo laikas Pietūs 
Pirmadienis 8.30–17.15 12.30–13.00 
Antradienis 8.30–17.1512.30–13.00 
Trečiadienis 8.30–17.15 12.30–13.00 
Ketvirtadienis 8.30–17.15 12.30–13.00  
Penktadienis 8.30–17.1512.30–13.00 

Kontaktai

Bibliotekininkė Salvija Zakienė

El. paštas: salvija.zakiene@sugimnazija.lt

Biblioteka – informacijos centras įsikūrusi gimnazijos III aukšte. 305 kabinete

Dokumentai

Bibliotekos taisyklės